Zapraszamy na koncert „Z klasyką przez Polskę”

Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach zaprasza miłośników muzyki klasycznej na niezwykły koncert realizowany w ramach ogólnopolskiego cyklu „Z klasyką przez Polskę”. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca 2026 roku o godz. 19:00 w sali widowiskowej GOK w Dźwierzutach.

Przed publicznością wystąpi duet wybitnych artystów: Arkadiusz Krupa – oboista ceniony za wirtuozerię i wyjątkową muzykalność oraz Michał Nagy – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów klasycznych. Połączenie brzmienia oboju i gitary stworzy niepowtarzalną atmosferę, pozwalając słuchaczom odkryć bogactwo i subtelność muzyki kameralnej.

W programie koncertu znajdą się utwory wybitnych kompozytorów różnych epok, m.in. Georga Philippa Telemanna, Domenica Scarlattiego, Georga Friedricha Händla, Nicoli Porpory, Ferdinanda Rebaya oraz Jacques’a Iberta. Repertuar ten zagwarantuje publiczności muzyczną podróż przez barok, klasykę i XX-wieczne inspiracje.

Cykl „Z klasyką przez Polskę”, organizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, ma na celu popularyzację muzyki klasycznej i umożliwienie mieszkańcom mniejszych miejscowości udziału w koncertach na najwyższym artystycznym poziomie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego spędzenia czerwcowego wieczoru w świecie pięknych dźwięków.

Bilety: 10 zł – dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach